İşbu politika, siz kullanıcılarımızın Datahan Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne gönderdiği ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) uyarınca veri sorumlusu sıfatıyla hareket eden Datahan Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından, kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin olarak bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu Gizlilik Politikası ile Datahan Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Bundan böyle “Datahan” olarak anılacaktır.) internet sitesi datahan.com.tr üzerinde kullanıcıların Datahan’da bulunan kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması düzenlenmektedir.

Söz konusu olan kullanıcıların kişisel bilgileri; adı – soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi, T.C kimlik numarası gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi olup, bu Gizlilik Politikasında “kişisel bilgiler” olarak anılacaktır. Datahan kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu Gizlilik Politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

Datahan, kişisel bilgilerin ve Datahan kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır. Datahan bu amaçla, başka programlar kullanabilir. Ancak, Datahan tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin almasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Datahan’ın bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, Datahan haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşılabilir ve bu bilgiler ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler Datahan tarafından da güncellenebilecektir...

Datahan, kişisel bilgileri; ölçümleme çalışmaları, reklam, tanıtım, pazarlama ile sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceği ve iş ortaklarıyla paylaşabileceği gibi Datahan tarafından sunulan hizmet kalitesinin arttırılması ve site faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla da kayıt altına alınabilir ve kullanabilir..

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir. Kullanıcının kişisel bilgileri; gerçekleştirilen işlemlerde gerekli görülmesi halinde, sürecin hızlandırılması ve kullanıcılar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla işleme dâhil olan diğer kullanıcı ile paylaşılabilir.

Datahan, internet sayfasını kullanan kullanıcıların istatistiksel bilgilerini, teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e- postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar isterse, bu dosyayı engellemeye yönelik tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

datahan.com.tr internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı, Datahan Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

BİZE ULAŞIN

Gizlilik Politikasına uygunluğumuz ile ilgili herhangi bir sorunuzun / şikâyetinizin olması halinde veya Gizlilik Politikamızın kalitesini yükseltmek için herhangi bir tavsiyede veya yorumda bulunmak isterseniz, datahan@datahan.com.tr adresinden bize konuyla ilgili e-posta gönderebilirsiniz.